serwis: elektronika, aparatury RC, Hitec, Futaba, Sanwa, HiFi Audio, komputery, Sky, Horizon, Robbe, serwis RC

HiFi Audio, komputery, Sky, Horizon, Robbe, elektronika, serwis RC, naprawa , modernizacja, nadajnik RC, odbiornik RC, modele RC, aparatury RC
Kontakt tel.: +48 602-25-45-77;   +48 22 837-00-16

e-mail: serwis@rcmodelserwis.pl

Jeśli posiadasz uszkodzone elementy urządzeń RC – nadajniki, odbiorniki, regulatory lub inne – być może bylibyśmy zainteresowani ich odkupieniem...
 
Usługi:
Strona główna
>> Serwis RC
    - elektronika RC
    - naprawa modeli RC
    - inne usługi
Naprawa zabawek
Technika RC
– Opisy usług

O nas:
O firmie
– Realizacje
– Osoby

Kontakt:
 E-mail
– Adres

Serwis modeli i elektroniki RC

Serwis świadczy usługi w zakresie naprawy i regulacji urządzeń elektronicznych związanych z modelarstwem, a szczególnie modelarstwem RC. Wykonujemy naprawy i regulacje urządzeń radiowych służących do sterowania modeli RC (także upgrady oprogramowania - zmiany wersji firmware), zarówno tych profesjonalnych, takich firm jak Hitec, Futaba/Robbe, Sanwa, Graupner, JR, Multiplex, a także innych mniej znanych marek. jak również sprzętu pochodzącego z Dalekiego Wschodu jak: Turnigy, WalkeraWfly, GWS czy Nikko. Oczywiście jest możliwość sprawdzenia i naprawy sprzętu każdego innego producenta.
Jednocześnie istnieje możliwość naprawy sprzętu starszej generacji, czyli Simprop, Varioprop, Webra, Supranar, Signal FM, Modela, Digital i kilku innych. Można ten sprzęt modernizować i użytkować wszędzie tam, gdzie nie są mu stawiane specjalne wymagania. 
Wykonujemy także okresowe przeglądy techniczne urządzeń, poddajemy je dokładnej konserwacji oraz regulacji. Polecamy to szczególnie wszystkim, którzy użytkują swoje urządzenia 
w terenie, gdzie podlegają one działaniu różnych czynników atmosferycznych. 

W celu usprawnienia obsługi prosimy o wypełnienie 
i dostarczenie razem z urządzeniami formularza zlecenia naprawy.

Typy nadajników: z uwagi na swoją konstrukcję można wyróżnić dwa rodzaje nadajników, pierwszy to nadajniki, w których wykorzystano elementy dyskretne i typowe układy scalone do wykonania układów enkodera, czyli układu generującego właściwy sygnał sterujący, drugi rodzaj to wszystkie te urządzenia w których tę część układu wykonano z użyciem mikrokontrolera lub jak kto woli procesora. Pozostała część nadajnika czyli układ wielkiej częstotliwości (w.cz. lub RF bądź  HF) i część układów pomocniczych w obydwu rodzajach aparatur jest bardzo podobna. Dysponujemy zapleczem technicznym umożliwiającym pełne sprawdzenie poprawności działania nadajników oraz ich dokładną regulację. 
Najczęściej występujące problemy wynikają z dużej dowolności konfiguracyjnej czyli teoretycznie założonej współpracy układu nadajnik/odbiornik, jednak z uwagi na pewne różnice nie zawsze jest to oczywiste. Dodatkowym czynnikiem jest łatwość wymiany tak istotnego elementu nadajnika i odbiornika, czyli kwarcu. Taka praktyka nie jest  jednak najlepszym rozwiązaniem, stosowane w USA zalecenia by wymiany kwarcy dokonywał upoważniony serwis ma swoje uzasadnienie i nie ma nic wspólnego z brakiem umiejętności użytkowników-modelarzy. Taka wymiana powoduje niejednokrotnie zmianą dwóch istotnych parametrów nadajnika - pracę na częstotliwości nie będącej środkową kanału oraz zły zakres modulacji, w skrajnych przypadkach powoduje to nie tylko brak współpracy z odbiornikiem, ale także wysyłanie użytecznego sygnału na sąsiednim kanale. Dbałość o stan urządzeń nadawczych i odbiorczych leży 
w interesie wszystkich modelarzy.   

Odbiorniki: ulegają najczęściej uszkodzeniom mechanicznym, spowodowanych drganiami bądź upadkiem modelu (latającego) na ziemię lub elektrycznym w przypadkach np. zamoknięcia. Oczywiście są także inne przypadki typowe i nie typowe, w końcu to tylko elektronika jak każda inna i psuje się także bez konkretnego powodu. Oczywiście wiele zależy od jakości wykonania i konstrukcji, bowiem niektóre z nich są bardziej podatne na uszkodzenia niż inne. 
Od jakiegoś czasu obserwujemy także niepokojące zjawisko pojawiania się na rynku nowych odbiorników 
z niedopasowanymi i nie strojonymi właściwie obwodami wejściowymi, skutkuje to ograniczonym zasięgiem 
i wrażliwością na zakłócenia pochodzące z innych pasm. Dlatego szczególna uwaga dla wszystkich modelarzy, jeśli zachowanie waszych  odbiorników budzi wątpliwości to należy je jak najszybciej sprawdzić i wyregulować. Szczególną uwagę, co do stanu technicznego odbiorników i innych elementów wyposażenia modeli, powinni zwrócić modelarze samochodowi, bowiem właśnie modele samochodów są szczególnie narażone na działanie kurzu i piasku, które nie sprzyjają elektronice.   

Prowadzimy także naprawy innych urządzeń elektronicznych stosowanych przez modelarzy RC, są to m.in. regulatory, serwomechnizmy, a także zasilacze i ładowarki oraz różnego rodzaju wyposażenie dodatkowe. Elektronika 
w zdalnym sterowaniu ma bardzo szerokie zastosowanie 
i staramy się swoimi usługami odpowiadać na zapotrzebowanie w tej dziedzinie. Podejmujemy się także modyfikacji  systemów RC oraz dostosowania systemów zdalnego sterowania do nietypowych zastosowań.
Dysponujemy m.in. własnymi opracowaniami enkoderów 
i dekoderów współpracujących z fabrycznymi urządzeniami RC. Istnieje oczywiście możliwość wykorzystania ich przy budowie własnych urządzeń oraz przy sterowaniu przewodowym 
z wykorzystaniem standardowych serwomechanizmów jako elementów wykonawczych. Posiadamy w swych zasobach opisy i dokumentacje różnego typu układów stosowanych 
w urządzeniach do zdalnego sterowania, takich jak NE5044, TX-2B (C,D), RX-2B, PT8A977 i innych podobnych. Wspomagamy konstruktorów i hobbystów przy uruchamianiu układów radiowych w szczególności tych do zdalnego sterowania modelami. 

Istnieje także możliwość uaktualniania oprogramowania wszelkich programowanych urządzeń RC, które zostały do tego przeznaczone, tj. nadajniki, odbiorniki i inne elementy, jak choćby inteligentne układy stabilizacji lotu dla modeli latających - śmigłowców, wielowirnikowców czy płatowców.

do góry ^

Naprawy i regulacje modeli RC

Oferujemy także usługi związane z naprawą i montażem (składaniem) wszelkiego typu modeli RC. Składamy modele z zestawów RTF, ARF czy innych łaczonych elementów pochodzących od różnych producentów. Składamy także popularne dronywielowirnikowe (multikoptery) platformy do zabawy i dla profesjonalistów jako sprzęt użytkowy. 
Wykonujemy podstawową regulację modeli w ramach ich przygotowania do użytkowania. Regulacja obejmuje zarówno ustwienia mechaniki modelu jak i zaprogramowanie niezbędnych elementów sterowania, czyli nadajników, odbiorników czy populrnych komputerów pokładowych do dronów (wielowirnikowców) - APM (APM2), KKBoard, MulitWii czy NAZA. 

Dysponujemy szeroką gamą części zamiennych do modeli seryjnych, a także w przypadkach szczególnych realizujemy indywidualne zamówienia na części sprawadzając je bezpośrednio od dystrybutorów. 

 

do góry ^

Inne usługi  

Z dodatkowych usług świadczonych dla modelarzy oferujemy możliwość wycinania styropianowych rdzeni skrzydeł oraz innych elementów (styropodobnych – styrodurowych)  i ich montażu. Elementy są wycinane technologią CNC do długości 1000 mm. 

Wykonujemy renowacje i naprawy innych elementów modeli, wykonanych zarówno w technologiach tradycyjnych 
drewnianych, jak i laminatowych, oraz naprawiamy pokryciach modeli wykonanych z użyciem papieru japońskiego czy folii termicznych.

 

do góry ^ 


Formularz 
zlecenia naprawy

 

 

 

 
Last update: 08-06-2022

Copyright© by Tedu sp. z o.o. 2023
Adres: Tedu sp. z o.o.; ul. Erazma Ciołka 35 paw. 44; 01-445 Warszawa